AW-11388974249
bayrak-diregi

10 YAŞINDA
Otomatik Cephe Bayrak Sistemleri

Otomatik Cephe Bayrak Sistemleri

otomatik-cephe-bayrak-sistemleri

Binaların dış yüzeylerine boylamasına asılan bayraklar cephe bayrakları olarak adlandırılmaktadır. Bu bayraklar özel günlerde binaların üzerine gelecek şekilde örtülmektedir. Bu bayraklar önceden manuel olarak binaların üstüne serilmekteydi. Fakat büyük bayrakların binaların çatısından veya en üst katından aşağı doğru sarkıtılması ve bunların ipler kullanılarak sabitlenmesi büyük bir problem yaratmaktaydı. Özellikle rüzgarlı havalarda insanların düşmesi ve yaralanması gibi problem olabilmekteydi. Gelişen teknoloji ile bunlar da geliştir. Bu noktada günümüzde otomatik cephe bayrak sistemleri ile manuel müdahaleye gerek kalmadan bayrakların kendi kendine açılması ve toplanması sağlandı. Bu sayede hem bir güvenlik problemi yaşanmasının önüne geçildi hem de çok daha kolay bir şekilde bu bayrakların açılması ve toplanması sağlandı.

Otomatik Bayrak Sistemleri Nasıl Çalışır?

otomatik cephe bayrak sistemleri basit bir motor düzeneği ile çalışmaktadır. Bu sistemlerde yer alan motorlar bayrağın toplanmasını ve tekrar açılmasını sağlamaktadır. Bu noktada tabii ki bu sistemler elektrik ile çalışan sistemlerdir. Bu sistemlerin kurulması kolaydır. Çalışması için de sadece elektrik gerekmektedir. Bunun dışında ekstra bir gerekliliği veya özel bakımı bulunmamaktadır. Bu sistemlerin bu kadar çok tercih edilmesinin sebebi de budur. Hayatı büyük ölçüde kolaylaştırmaktadır. Özellikle sürekli olarak bayrakların açılmasının ve kapatılmasının gerektiği bir yerde büyük bir zaman ve emek tasarrufu sağlamaktadır. Bu sistemler uzaktan kumandalı veya belirli bir yerde bulunan bir kumanda ile çalışmaktadır. Bu sayede bayrağın istediğiniz kadar açılmasını ve tekrar toplanmasını sağlamanız mümkün olmaktadır. Devlet kurumlarında, şirketlerin merkezlerinde, toplantı salonlarında ve benzeri yerlerde de bu sistemler çokça kullanılmaktadır. Bu sistemler sadece binaların dış cephesinde değil içlerinde de kullanılabilmektedir.

Otomatik Cephe Sistemleri Nasıl Kurulur?

otomatik cephe bayrak sistemleri kurulurken mutlaka uzman bir firma ile çalışılmalıdır. Bu sistemler takılacakları yerlerin boyutuna göre özel olarak üretilmektedir. Takılacağı yere ve taşıyacağı bayrağa göre tasarlanmaktadır. Motoru da buna göre seçilmektedir. Bu sayede uzun yıllar sorunsuz olarak çalışması sağlanmaktadır. Olası bir problem durumuna karşı bu sistemlerin manuel olarak açılmasını sağlayan yapılar da bulunmaktadır.