AW-11388974249
bayrak-diregi
Sabit Makara Sistemli Bayrak Direği

Sabit Makara Sistemli Bayrak Direği

sabit-makara-sistemli-bayrak-diregi

İnsanlar çoğu zaman fark etmeseler de en çok gördükleri bayrak sistemi sabit makara sistemli bayrak sistemleri olmaktadır. Bu sistemler genellikle bina önlerinde bulunan ve manuel olarak bayrağın indirilip, kaldırıldığı sistemlerdir. Bu sistemlerin en çok görüldüğü yerlerden birisi de okullar olmaktadır. Zamanında İstiklal Marşı törenlerinde bu bayrak sistemlerini kullananlar da olmuştur. Bu sistemlerde bayrak direğin en üst noktasına çekilirken el ile çekilmektedir. Bayrak direğinin en üst kısmında bulunan makara bu noktada insanlara yardımcı olmaktadır. Fakat bu sistemlerin olumsuz yanları da bulunmaktadır. Çok ağır bir bayrak asıldığında bu sistemlerde tabii ki çok fazla kas gücü gerekmektedir. Fakat çok fazla indirilip kaldırılmayan bir bayrağın takılması için de en uygun sistemler bunlar olmaktadır.

Sabit Makara Bayrak Sistemleri Nerelerde Kullanılmaktadır?

sabit makara sistemli bayrak sistemleri başta da belirtiğimiz gibi çok geniş bir alanda kullanılmaktadır. Özellikle bina önlerinde yer alan sürekli olarak indirilip kaldırılması gerekmeyen direklerin neredeyse tamamında bu sistemler kullanılmaktadır. Okullarda, dershanelerde, devlet kurumlarında, şirketlerin merkez binalarında ve benzeri alanlarda bu sistemler kullanılmaktadır. Elektronik bir aksam içermediği için dışarıda kullanılması da mümkündür. Çevresel etmenlerden çok az etkilenmektedir. Yağmur, kar gibi olaylar da bu tür sistemlere zarar vermemektedir. Bu noktada elektrikli sistemlere göre kullanım alanı da daha geniştir. Açık alanda kullanılan elektrikli sistemler için çok fazla yalıtım yapılması da gerekmektedir. Bu sistemlerde ise bu da gerekmemektedir. Tabii ki bunların tamamı da fiyat avantajı oluşturmaktadır. Çok uygun fiyatlara bu tür sistemler ile bayrak direkleri yapılabilmektedir.

Sabit Makara Bayrak Sistemleri Fiyatları

sabit makara sistemli bayrak sistemleri hakkında merak edilen konulardan birisi de fiyatlar olmaktadır. Maalesef bu alanda sabit bir fiyat sunulması mümkün değildir. Bayrak direğinin uzunluğu, takılacak olan bayrağın ağırlığı, kullanılan makara sistemi gibi etmenler fiyat üzerinde etkili olmaktadır. Bu noktada güncel fiyat bilgisini almak için bizimle iletişime geçmeniz gerekmektedir. Ekibimiz gerekli olan ölçümleri yaptıktan sonra sizlere fiyat konusunda gerekli olan bilgilendirmeyi sağlayacaktır.